JAK POPRAWNIE PRZYGOTOWAĆ PROJEKT DO DRUKU

W tym poradniku postaramy się pokazać jak poprawnie przygotować projekt do druku na podstawie projektu wizytówek. Stosując się do tego poradnika unikniecie Państwo standardowych błędów przygotowania.

FORMAT

Format netto standardowych wizytówek to 90x50mm. Aby poprawnie przygotować plik musimy przyjąć format brutto użytku, czyli powiększony o spad, który zostanie ścięty podczas wycinania. W naszej drukarni na spad przeznaczmy 3 mm z każdej strony użytku.

Mówiąc wprost do projektowania wizytówki przyjmujemy format 96x56mm

Kolejną bardzo ważną sprawą jest zachowanie marginesu (odstępu od krawędzi cięcia). Wszystkie kluczowe elementy tekst, logo itp. muszą być odsunięte od krawędzi cięcia 3 mm z każdej strony.

wzór przygotowania   wzór przygotowania

CZCIONKI

Wszystkie czcionki należy zamienić na krzywe lub plik czcionki przysłać z projektem

PALETA BARW

Projekt do druku musi być przygotowany w kolorystyce CMYK. Kolor czarny musi mieć wartość 100%K bez dodatku innych kolorów w przeciwnym razie nie drukujemy.

MAPY BITOWE - ZDJĘCIA

Wszystkie zdjęcia w projekcie powinny zostać przekształcone na mapy bitowe w kolorystyce CMYK w rozdzielczości od 250 do 350dpi

EFEKTY SPECJALNE

Wszystkie efekty specjalne jak przejścia tonalne, soczewki, wypełnieia dreseniami powinny być zamienione w mapy bitowe tak jak zdjęcia

GRUPY ELEMENTÓW

Wszystkie elementy muszą być zgrupowane

AKCEPTOWANE PLIKI

PDF - kompozyt do wersji 4.0 PDF/X-3

ODPOWIEDZIALNOŚĆ DRUKARNI

Błędy powstałe na skutek nieprawidłowego przygotowania plików mogą zostać przeoczone. Wszelkie nieprawidłowości w wykonaniu druków z powyższego powodu nie będą podstawą do złożenia reklamacji.

© 2006-2017 aledruk
wszystkie ceny podane na stronie są cenami netto VAT 23%
Wszystkie ceny mogą ulec zmianie. Cenę potwierdzamy w dniu złożenia zamówienia.
Minimalne zamówienie 20,00 zł netto
wizytówki